Futboll La Liga Sport

Jefferson Lerma thyen rekordin në La Ligën Spanjolle

Futbollisti kolumbian i Levantes, Jefferson Lerma mori  kartonin e tij të verdhë të 15-të këtë sezon kundër Levante, i cili me shumë gjasa do të humbasë një ndeshje e radhë për skuadrës e tij.

Lerma deri tani është lojtari që ka shënuar më shumë gola me kokë këtë sezon në Ligën e Spanjës.

Por Lerma thyeu dhe një rekord kundër Getafes ai u bë lojtari më me shumë kartona këtë sezon plot 15 të tillë.

Lojtarët më me shumë kartona të verdhë për sezonin 2017-18:

  1. Jefferson Lerma (Levante). 15 kartona.
  2. Damián Suárez (Getafe). 14 kartona
  3. Vitorino Antunes (Getafe). 13 kartona
  4. Daniel Parejo (Valencia). 13 kartona
  5. Jaume Costa (Villarreal). 13 kartona..

 

Përgatiti: AlpeNews.al

Related posts

E BUJSHME/ REALI trondit INTERIN, nisin kontaktet me YLLIN e zikaltërve, ofron…

Isa.Autor

ANALIZA/ Juventusi, 7 arsye pse dështimi në Verona ngre alarmin

Delo.autor

A akuzuan për kërcënime, Kamza ka një reagim të detyruar…

Sadik.Autor

Leave a Comment