Futboll Premier League

Kane fiton apelin, bën të tijin golin ndaj Stoke. Salah komenton vendimin

Harry Kane i Tottenham ka bërë të tijin golin e dytë të Spurs ndaj Stoke të shtunën e kaluar në fitoren 2-1 ndaj Stoke pas një apeli të suksesshëm.

Paneli i akreditimit të golave të Premier League në fillim ia kishte dhënë golin mesfushorit Christian Eriksen.

Thuhet se vendimi është ndryshuar pas dëshmisë së lojtarit dhe pasi është rishikuar pamja filmime e ndeshjes.

Kjo do të thotë se Kane tashmë ka 25 gola këtë sezon – katër më pak se Mohamed Salah i Liverpool.

Premier League thotë se paneli i përbërë nga tre persona kanë rënë dakord se Kane ka prekur për të fundit herë topin përpara se të shkonte në rrjetë.

24-vjeçari tha se topi i ardhur nga këmbët e Eriksen ka prekur shpatullën e tij dhe pastaj u bë gol.

Diçka që nuk i ka pëlqyer aspak Mohamed Salah i cili pa shfrytëzuar Twitter për të shprehur habinë e tij me vendimin e marrë disa ditë pas golit.

Related posts

Ish-kampioni i Gjermanisë sulmon Ozil: Nuk është lideri, që dëshiron të jetë

Isa.Autor

TENSION MES TIFOZERIVE/ Miqësorja mes Inter dhe “Zonjës së Vjetër” nis me sherr (VIDEO)

Delo.autor

HENRY është trajneri i ri i Monaco/ Firmos kontratë 3-vjeçare me ekipin e Ligue 1

Isa.Autor

Leave a Comment