Futboll

Seedorf: Mourinho? Duhet të falënderojë Milanin që u bë trajner i madh në vitin 2004

    Clarence Seedorf, trajneri aktual i Deportivo La Coruna, ka folur për atëndeshjen e famshme që Deportivo fitoj kundër Milanit të tij në Ligën e Kampionëve në vitin 2004 (4-0, rezultat që eliminoi kuqezinjtë pas 4-1 e shkuar) në edicionin që ai pa të fitohej nga Porto e Jose Mourinho, dhe pastaj filloi në trajner të madh të futbollit i cili më pas fitoi gjithçka me Interin: “Kjo 4-0 (me Milan kundër Deportivo La Coruña në sezonin e Ligës së Kampionëve 2003-04, ed) është loja më e keqe e jetës sime.

    Edhe më keq se Stambolli. Mourinho ende na falënderon për t’u bërë një trajner i madh sepse Milan ishte i pabesueshëm atë vit.

    Kur të hyj në “Riazor” aty ka fotografi të qëllimeve që kanë bërë kundër nesh atë natë.

    Unë i shoh ata çdo herë që shkoj në fushë dhe më bëjnë të kuptoj se sa e rëndësishme ishte kjo për njerëzit këtu. Milan ishte super dhe atë vit duhej të bënte tripletën.

    Përgatiti: AlpeNews.al

Related posts

ENDE PA FILLUAR NDESHJA/ Ansu Fati zhbllokon sfidën ndaj Valencias, ja “PERLA” (VIDEO)

Delo.autor

Juventus vihet në gjurmët e mesfushorit të Paris SG

Sadik.Autor

LIVERPOOL-BARCELONA/ “Çmenduri” në Anfield. “Të Kuqtë” barazojnë gjithçka (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment