Futboll Seria A

Zanetti: Derbi me Juventusin rivaliteti i hidhur

Zëvendëspresidenti i Interit Javier Zanetti thotë se rivaliteti i hidhur me Juventusin.

Ne duhet të fitojmë, këtë derbi -tha Zanetti.

Derbi i Italisë ka qenë gjithmonë një çështje e tensionuar, jo më shumë se ‘ndëshkimi’ famëkeq që nuk i është dhënë Ronaldos në Torino dhe skandalit 2006 Calciopoli.

Brenda meje, ende mendoj se diçka mungon, por ne e kemi bërë këtë për disa vite më vonë në derbi. Ronaldo ishte i pandalshëm jo vetëm për kundërshtarët tanë, por edhe për ne.

U përpoqa disa herë, por kurrë nuk arrita ta ndal-tha Zanetti.

Përgatiti: AlpeNews.al

Related posts

KUR NDESHJEN E NDËRPRESIN…BLETËT/ Shihni pamjen kur ato pushtojnë fushën në… (VIDEO)

bora.autor

INTER MENDON PËR RINOVIMET/ Marotta gati të blindojnë “shtyllën” e ekipit…

Delo.autor

PAS ZYRTARIMIT TEK PSG/ Portieri Donnarumma: Jam gati për këtë sfidë të re dhe të…

Delo.autor

Leave a Comment