Futboll Seria A Sport

7 vjet kampion rradhazi, ja shpërblimet e Juventus për dopietën e këtij sezonit

Juventusi konfirmohet skuadra më e fortë në Serinë A, por ndërkohë nuk është asnjëherë e lehtë që të përsëritësh, aq më shumë për të shtatin vit radhazi dhe për të katërtin radhazi duke fituar edhe Kupën e Italisë.

 

Prandaj, për të mbajtur lart moralin dhe stimujt e lojtarëve, presidenti Andrea Anjeli do t’i shpërblejë të gjithë futbollistët dhe stafin teknik e mjekësor me nga 240 mijë euro secilin, për një total që pritet të prek 10 milionë eurot në total.

 

Gjithsesi, kjo shifër është e justifikueshme, duke parë se nga premiot e federatës dhe nga të drejtat televizive, me fitoren e titullit kampion, por edhe Kupës së Italisë, Juventusi do të arkë- tojë 99 milionë euro në total.

Related posts

Tare blindon yjet, nuk kënaqet as me 100 milionë euro

Q.Autor

GAFË E PAFALSHME/ Ja momenti kur mesfushori Berisha shënon gol dhe ndëshkohet me kartonin e kuq (VIDEO)

Delo.autor

NUK DO TA BESONI/ CASSANO “bëhet” me ekip, të hënën nis stërvitjen me…

Isa.Autor

Leave a Comment