Futboll Seria A Sport

AC Milan shfaq interes për sulmuesin e Chelseat

AC Milan shpreson që t’ia rrëmbëj Juventusit Alavaro Moratan dhe për këtë kanë filluar bisedimet me Chelsea

AC Milan ka filluar bisedat e para për një transferim të mundshëm të sulmuesit të Chelsea Alvaro Morata.

25 vjeçari e ka humbur vendin në Botëror pasi që nuk është ftuar nga skuadra e Spanjës dhe pasi që ka pasur një sezon tepër zhgënjyes me skuadrën e Antonio Contes në Premier League.

Pavarësisht kualitetit të tij, Morata është njëri prej lojtarëve që po kërkohet shumë nga skuadrat e ndryshme, edhe pse Olivier Giroud me 30 vite ja zuri vendin e tij në sulm të Chelsea.

Related posts

PO ZHVILLON PARAQITJE FANTASTIKE/ Dy ndeshje për të marrë një rol të papritur, Milan mendon të konfirmojë yllin…

Delo.autor

Legjenda e MILANIT ELOZHE për mesfushorin e kombëtares: Ka TALENT, por e shpreh…

Isa.Autor

PLAS TEK TOTTENHAM/ Pochettino paralajmëron Alderweireld: “Askush nuk më bën dot…”

Isa.Autor

Leave a Comment