Champions League Futboll Sport

CHAMPIONS LEAGUE/ Del Bosque: Asnjë lojtar i Liverpool nuk do të ishte titullar te Real Madrid

Ish-trajneri i Real Madrid Vicent Del Bosque insiston se asnjë lojtar i Liverpool nuk do të luante titullar te Real Madrid teksa dy skuadrat po përgatiten të ndeshen në finalen e Champions League.

Megjithëse te Të Kuqtë luajnë lojtarë të rangut botëror si Salah apo Van Dijk, 67-vjeçari – i cili ka fituar Champions League me Los Blancos – mendon se Real do të fitojë në finale ndaj një ekipi më të dobët.

“Real Madrid ka një skuadër të madhe, e cila për momentin është më e mira në botë,” shprehet Del Bosque për spanjollen COPE.

“Mendoj se Real do ta mposhtë Liverpool 4-1.

“Nuk mund të gjej një lojtar të Liverpool që do të përmirësonte Real-in, madje as Salah. Bale dhe Benzema janë shumë të mirë. Dhe Ronaldo është ai që përmirëson të gjithë ekipin.”

Related posts

SKANDALET NUK KANË FUND/ Dhunoi të dashurën, një tjetër yll i Premier League i arrestuar

Delo.autor

Heynckes: Nuk mund ta imagjinoj Wenger duke trajnuar një klub tjetë

Sadik.Autor

Hazard drejt largimit nga Chelsea, për belgun shfaq interes Reali dhe City

Sadik.Autor

Leave a Comment