Futboll La Liga

Enis Bardhi i jashtëzakonshëm me Levanten/ I shënon 2 GOLA Barcelonës (VIDEO)

Enis Bardhi, sulmuesi me origjinë shqiptare që aktivizohet tek Levante, ishte protagonist absolut, në ndeshjet e ekipit të tij ndaj Barcelonës, që është 5-4. Bardhi shënoi 2 gola ndaj kampionëve të Spanjës, për 10 minuta, në të 46-tën dhe 56-tën.

Për t’u vlerësuar goli i parë, fantastik nga distanca. Krahas tij, tripletë shënoi edhe Emanuel Boateng, ndërsa me tripletë u përgjigj edhe Kutinjo nga Barcelona, dhe Suarez me penallti.

Goli i parë i Bardhit.

Goli i dytë i Bardhit.

Related posts

Sirena kineze për Mandzukic, por Juventus dhe kroati vendosin

Q.Autor

ATLETICO MADRID-BARCELONA/ Pritet një sfidë e “luftuar” nga të dyja ekipet në “Wanda Metropolitano” (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

CHAMPIONS LEAGUE/ AJAX e nis me këmbë të mbarë, “paqe” me gola në Ukrainë

Isa.Autor

Leave a Comment