Futboll Sport

“Flamuri më i bukur në botë Alban”, komentatori tregon ndjesitë rrëqethëse

E kush e ka harruar shprehjen e famshme të shkëputur nga ndeshja e paharrueshme me Serbinë, kur mes komentatorëve u tha fjalia që do bëhej hit më vonë: “Ky është flamuri më i bukur në botë Alban”.

Madje këtë fjali nis kënga “Kuq e Zi je ti” e Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Dritan Shakohoxha dhe Alban Xhihani atë natë komentonin ndeshjen Serbi-Shqipëri dhe mesa duket Albani nuk e dintë sesa famë do ti sillte kjo ndjeshje.

“Këtë batutë nuk e kemi kuptuar fare kur e keni thënë, thjesht pas nja një jave kur bëheshin memet, e më pas edhe kënga e Florit dhe Elvanës.

Aty thamë paskemi goditur me këtë shprehjen”- është shprehur pas kaq kohësh shpreh komentatori duke buzëqeshurnë “Kripë dhe Piper”.

Related posts

Collina: Ja ku konsiston vështirësia e përdorimit të VAR-it në Champions

Sadik.Autor

Nesta rinovon kontratën me Perugian deri 2019

Sadik.Autor

KORONAVIRUSI/ Euro 2021, fati u jep një shans të dytë të gjithë yjeve të dëmtuar

Delo.autor

Leave a Comment