Futboll Sport

“Flamuri më i bukur në botë Alban”, komentatori tregon ndjesitë rrëqethëse

E kush e ka harruar shprehjen e famshme të shkëputur nga ndeshja e paharrueshme me Serbinë, kur mes komentatorëve u tha fjalia që do bëhej hit më vonë: “Ky është flamuri më i bukur në botë Alban”.

Madje këtë fjali nis kënga “Kuq e Zi je ti” e Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Dritan Shakohoxha dhe Alban Xhihani atë natë komentonin ndeshjen Serbi-Shqipëri dhe mesa duket Albani nuk e dintë sesa famë do ti sillte kjo ndjeshje.

“Këtë batutë nuk e kemi kuptuar fare kur e keni thënë, thjesht pas nja një jave kur bëheshin memet, e më pas edhe kënga e Florit dhe Elvanës.

Aty thamë paskemi goditur me këtë shprehjen”- është shprehur pas kaq kohësh shpreh komentatori duke buzëqeshurnë “Kripë dhe Piper”.

Related posts

BESON SE JASHTËTOKËSORËT JANË TË PRANISHËM/ Legjenda angleze “lëshon bombën”: Më në fund një shpjegim për “Pleshtin”

Delo.autor

Siguria në Shqipëri-Izrael/ Policia: Do të qëndrojmë në këtë pozicion të stadiumit…

Isa.Autor

LEGJONARËT KUQEZI/ Feston Ndoj dhe Breshia, Vrioni fiton penallti

Isa.Autor

Leave a Comment