Futboll Seria A Sport

Inter, Ausilio ka në dorë një fenomen që do të “pushtoj” botën e futbollit

Drejtori sportiv i Interit, Ausilio vazhdon lëvizjet në merkato. E fundit ka të bëjë me një talent shumë interesant për të ardhmen.Sipas lajmeve të fundit, klubi zikaltër ka vënë në shënjestër një mesfushor të datëlindjes 2000: Tonali i Brescia-s.

Nuk ka mbushur akoma 18 vjeç, por ka luajtur 15 ndeshje në Serie B dhe ka shënuar një gol.Për të interesohen shumë skuadra, por Ausilio duket se ka lëvizur shumë kohë para të tjerëve.

Tonali është një nga talentet premtues të së ardhmes dhe projektohet si nje futbollist që do të bëj karrierë duke kjo duke parë parametrat e djaloshit.

Related posts

E BUJSHME/ Një milion euro për të diskredituar Messin, Pep dhe Piqué? Ja si shpërtheu kaosi te Barça

Delo.autor

“KA QËNË E MREKULLUESHME TË JEM PJESË E INTERIT”/ Conte fjalë lamtumire! Mediat e bëjnë të kryer largimin, gati zëvendësuesi

Delo.autor

‘Bomba’ vjen nga Italia, Donnarumma ka kërkuar largimin, ja klubi i ri?

Q.Autor

Leave a Comment