Futboll Seria A Sport

Interi me transferim të bujshëm nga rivali i Serie A

Interi po bëhet gati që të bëjë disa transferime gjigante për sezonin e ri. Klubi italian dëshiron që të kthehet fuqishëm në garat evropiane, andaj e di se duhet shpenzuar në disa lojtarë.

Transferimi i parë i Interit në afatin e verës, do të jetë mesfushori i Lazios, Stefan De Vrij. Skuadra nga Serie A ka konfirmuar se është tërhequr nga bisedimet për zgjatjen e kontratës, duke i lënë shteg të lirë për të ndërruar ambient.

Interi ka lëvizur shpejtë për të siguruar nënshkrimin e lojtarit, duke rënë dakord për kontratë pesëvjeçare që vlen 4.2 milionë euro në vit.

Related posts

KËSHILLOI MARSELON TE DREJTUESIT E JUVENTUSIT/ Ronaldo “sponsorizon” edhe futbollistin tjetër të Realit

Isa.Autor

“Bomba” e ditës: Milan – Higuain po ndodh “çmenduria”

Sadik.Autor

STATISTIKAT/ Reali i Madridit dhe Barcelona janë skuadrat goleadore në “Rusi 2018” (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment