Futboll Premier League Sport

Jose Mourinho dopio “vjedhje” në Seria A, Hysaj i pari në listë

Manchester United sezonin që sapo lam pas e mbylli pa asnjë trofe dhe drejtuesit e skuadrës janë në kërkim të lojtarëve për vitin e ri futbollistik.

Prestigjozja italiane “La Gazzetta dello Sport” raporton se Jose Mourinho këron dy mbrojtës krahu dhe ata gjenden në kampionatin italian. Bëhet fjalë për mbrojtësin shqiptar Elseid Hysaj dhe brazilianin e Juventusit Alex Sandro.

Ende nuk ka një ofertë zyrtare, por mjafton që të kujtojmë se Manchester United është një nga klubet më të pasur në botë dhe mjafton vetëm arritja e akordit me ekipet, sepse financat nuk mundojnë te “djajtë e kuq”.

Përgatiti:AlpeNews.al

 

Related posts

E BUJSHME/ Klubi amerikan e bën traditë, u hedh tifozëve dollarë nga helikopteri (VIDEO)

Delo.autor

Humb ndeshjen në Champions? Mjekët: Të mërkurën, Higuain…

Q.Autor

E BUJSHME/ Futbollisti i Juventusit dëshiron një përvojë të re, në pritje PSG dhe Barcelona

Delo.autor

Leave a Comment