Boks Sport

Joshua: Nëse Haye fiton revanshin, jam gati të përballem me të

Anthony Joshua, kampioni i botës në peshat e rënda në boks, ka konfirmuar se është gati të përballet me një ish-kampion bote të kësaj kategorie si David Haye, nëse ky i fundit do të arrijë të fitojë sot në mbrëmje revanshin ndaj Tony Bellew. Kjo përballje do të zhvillohet në “O2 Arena” të Londrës. Haye e ka ftuar disa herë Joshua në duel dhe më në fund ka ardhue replika e kampionit aktual të peshave të rënda në boks.

Haye mund të duelojë me mua në çdo moment. Nëse ai dhe Wilder janë seriozë në ofertat e tyre, ata mund të përballen me mua në çdo moment, për mua ky nuk është një problem. Unë e di që Joshua dhe Haye mund ta mbushin plot një stadium prej 90 mijë vendesh si “Wembley”, u shpreh Anthony Joshua, që mban titujt kampionë bote në peshat e rënda në kategoritë IBF, WBA dhe WBO.

Por Joshua i ka vënë një kusht patriotit të tij. “Haye ka një test të vështirë ndaj Bellew, të dy janë boksierë të fortë në peshat e rënda. Nëse Haye do të fitojë dhe do të tregojë ndaj Bellew se është rikthyer boksieri i dikurshëm, atëherë mund të duelojë edhe ndaj mua”, deklaroi Joshua në faqen e tij zyrtare “Twitter”, duke motivuar kështu

Related posts

ZYRTARE/ Një amerikan për Milanin, kuqezinjtë prezantojnë Pulisic

F.autor

DERBI I LONDRËS/ Pas 13 minutash lojë, Harry Kane ndëshkon Liverpool (VIDEO)

Delo.autor

BOKS I THATË DHE FYTYTA TË MASAKRUARA/ Pasojat janë të përgjakshme (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment