Futboll Sport

Juventus dhe Napoli kërkojnë portierin e Genoa…

Enrico Preziosi, presidenti i Genoa, ka konfirmuar interesimin e Juventus për Mattia Perin. “Eshtë e vërtetë që në takimin e fundit të Ligës në Romë, Marotta kërkoi një takim dhe më tha se donte të më fliste për Mattia Perin, por jam ende në pritje të telefonatës së tij. Nuk e di nëse po e marrin për portier të dytë, por është aq i aftë sa do të ishte mëkat të qëndronte në stol.

Pronari i klubit kuqeblu shpjegoi se Juventus nuk është skuadra e vetme që kërkon shërbimet e italianit: “Juventus duhet të nxitohet nëse dëshiron ta marrë, sepse që në ditën që u mësua se Reina do të shkonte te Milan, Napoli ka shfaqur dëshirën për të marrë Perin dhe shumë shpejt mund të nisin bisedimet. Për ne është njëlloj…”

Related posts

PAS ZYRTARIMIT TEK PSG/ Portieri Donnarumma: Jam gati për këtë sfidë të re dhe të…

Delo.autor

LIVERPOOL I PAPËRMBAJTSHËM/ Pas një asist “MAGJIK” nga Shaqiri, Ylli Salah ndëshkon West Ham (VIDEO)

Delo.autor

ËSHTË ZYRTARE/ Milan largon një mbrojtës, kalon tek rivalët e Serie A

Delo.autor

Leave a Comment