• Home
  • Futboll
  • Lajm i madh për Juventusin, Massimiliano Allegri vendos të ardhmen e tij
Futboll Seria A Sport

Lajm i madh për Juventusin, Massimiliano Allegri vendos të ardhmen e tij

Massimiliano Allegri paraditen e sotme ka patur një takim me drejtuesit e ekipit ku kanë diskutuar për të ardhmen e trajnerit. “Tuttmercatoweb” informon se palët kanë arritur një akord pozitiv mes tyre dhe italiani do të jetë nën drejtimin e skuadrës edhe për sezonin e ardhshëm.

Këtë sezon që sapo u mbyll nën drejtimin e tij Juventusi arriti të fitojë kampionatin dhe Kupën e Italisë. Objektivi më i rëndësishëm për “Zonjën e Vjetër” në sezonin e ardhshëm do të jetë triumfi në Champions League.

Related posts

Spalletti në udhëkryq, por shpreson: Kjo ndeshje nuk vendos fatin tim

Sadik.Autor

Kovacic bën humor: Liverpool nuk ka shanse për titull, për faj të një lojtari

Isa.Autor

Icardi në Real Madrid, pas Ronaldos edhe të tjerë shprehen kundër këtij transferimi

Q.Autor

Leave a Comment