Futboll Premier League Sport

Lewandowski “mollë sherri” për të gjithë klubet e mëdha të Europës

Lewandowski është gjithnjë e më larg Bayern Munich. Së fundmi edhe Chelsea e ka kroatin prioritet kryesor të këtë merkato verore. The Telegraph raporton se Chelsea kërkon ta rindërtojë skuadrën pas një sezoni të vështirë dhe sulmuesi polak i Bayern Munichut.

Pasi e fituan Premierligën në sezonin e parë të Antonio Contes si trajner, të kaltrit përfunduan në vendin e pestë dhe kështu dështuan të kualifikoheshin në Ligën e Kampionëve këtë edicion.

Edhe pse e ardhmja e Contes është e pasigurt, Lewandowski i prin listës së dëshirave të klubit, me Alvaro Moratan që mund të shitet për të kontribuuar në transferimin e polakut.

Related posts

PREMIER/ Arroganca e Van Dijk tërbon Alisson dhe i fal golin Leeds, Salah i shpëton nderin (VIDEO)

Delo.autor

SIGURUAN FINALEN E SUPERKUPËS SË SPANJËS/ Casemiro s’ka frikë nga askush: Barca apo Atletico? Për ne…

Delo.autor

Acaroi Gjermaninë me Erdoganin, Ozil qep gojën para gazetarëve

Sadik.Autor

Leave a Comment