Futboll Premier League Sport

Pogba në pritje për të mësuar se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e tij

Paul Pogba nuk është i përkushtuar për një marrëveshje afatgjate me Manchester United dhe thotë se gjithashtu nuk e ka për detyre që të jetë “shok i mirë” me Jose Mourinhon. Sezoni i dytë i Pogbas në Premier League ishte paksa i ndryshueshëm, me Mourinhon që publikisht e kishte larguar disa herë jashtë formacionit startues dhe duke e zëvendësuar shpesh në shumë ndeshje.

“Ne nuk jemi të sigurt për asgjë edhe pse kemi kontrata”, ka thënë ai kur është pyetur për pozitën e tij në United.

“Kurrë nuk shikojë për të ardhmen. Kjo gjë varet edhe me klubin, si funksionojnë gjërat. Jam rritur me një baba dhe nënë që janë tifozë të Marseilles. Paris (PSG) kurrë në të vërtetë nuk ishte pjesë e jetës sime të përditshme. Por, më vonë, po pse mos të luaj për skuadrën nga Parc des Princes? Kanë një fushë dhe stadium të mirë”, është shprehur Pogba.

Related posts

Japonia humbet, por numri i kartonave i dhuron kualifikimin

Sadik.Autor

NGA COCA COLA TEK BIRRA/ Janë 2 miliardë euro në lojë, UEFA del me komunikatë zyrtare kundër CR7 me shokë

Delo.autor

TËRMETI TRAGJIK/ Tifozët e klubit të Serisë A shpalosin banderolën sensibilizuese për Shqipërinë, por policia bashkiake…

Delo.autor

Leave a Comment