Futboll Premier League Sport

Pogba në pritje për të mësuar se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e tij

Paul Pogba nuk është i përkushtuar për një marrëveshje afatgjate me Manchester United dhe thotë se gjithashtu nuk e ka për detyre që të jetë “shok i mirë” me Jose Mourinhon. Sezoni i dytë i Pogbas në Premier League ishte paksa i ndryshueshëm, me Mourinhon që publikisht e kishte larguar disa herë jashtë formacionit startues dhe duke e zëvendësuar shpesh në shumë ndeshje.

“Ne nuk jemi të sigurt për asgjë edhe pse kemi kontrata”, ka thënë ai kur është pyetur për pozitën e tij në United.

“Kurrë nuk shikojë për të ardhmen. Kjo gjë varet edhe me klubin, si funksionojnë gjërat. Jam rritur me një baba dhe nënë që janë tifozë të Marseilles. Paris (PSG) kurrë në të vërtetë nuk ishte pjesë e jetës sime të përditshme. Por, më vonë, po pse mos të luaj për skuadrën nga Parc des Princes? Kanë një fushë dhe stadium të mirë”, është shprehur Pogba.

Related posts

ELEMINUAN RONALDON ME SHOKË/ Ja notat e Berishës dhe Gjimshitit ndaj Juves

bora.autor

MESSI DHE CR7 JANË MILIONA LARG/ Fanella më e shtrenjtë në botë është e… Babe Ruth (FOTO)

Delo.autor

LUKAKU “GROPOS” NAPOLIN/ Interi rrëzon Juven nga froni i Serie A

Delo.autor

Leave a Comment