Futboll Sport

Luhet në “Selman Stërmasi”, Vllaznia më këmbëngulëse ndaj Partizanit (VIDEO)

Partizani 0-0 Vllaznia

 

22′ Minuta mjaft të mira për Vllazninë, e cila shtyn përpara dhe krijon aksione të rrezikshme në portën e Partizanit.

 

19′ Çinari shkarkon të majtën dhe gjuan nga distanca, por topi përfundon në duart e portierit Hoxha.

14′ Vllaznia kërkon të kundërpërgjigjet me Sukajn, por sulmuesit ia marrin topin në momentin e fundit.

7′ Partizani më kërkues në këto minuta të para. Ushtron presion të vazhdueshëm në portën mike.

3′ Telushi ekzekuton goditjen e dënimit por topi është ndaluar nga mbrojtësit e Vllaznisë.

2′ Momente tensioni pas një goditje dënimi në favor të Partizanit.

 

1′ Nis sfida në “Selman Stërmasi”/ panorama sport

Në “Selman Stërmasi” do të luhet një sfidë tepër e rëndësishme për fatet e Partizanit dhe Vllaznisë këtë sezon. Dy ekipet do të kërkojnë 3 pikët për objektiva të ndryshme, Partizani për të kapur një vend në kupat e Europës ndërsa Vllaznia për t’i shpëtuar rënies.

Partizani i cili vjen pas një barazimi me Luftëtarin në sfidën e sotme ka zgjedhur të bëjë disa ndryshime në formacion, me Kalarin, Telushin, Abdurrahimin që e nisin nga minuta e parë.

Related posts

“Molla e ndaluar e Superiores”/ Debutim ëndrrash për Ekuban në Turqi (VIDEO)

Isa.Autor

SUKSESI I KOSOVËS NË “EURO 2020″/ Fenerbahçe elozhe yllit të ekipit: Urime Vedat Muriqi… (FOTO)

Delo.autor

BEFASON MANCINI/ Thërret shokun e Emanuele Ndoj dhe lë jashtë 2 SUPER LOJTAR

Isa.Autor

Leave a Comment