Futboll Ligue 1 Sport

Marseille synon të mbajë Mario Balotellin në kampionatin francez

Mario Balotelli mund të qëndrojë në Francë. Mediat italiane shkruajnë se sulmuesi italian mund të transferohet te finalistja e Europa League, Marseille.

Palët kanë arritur një marrëveshje paraprake, ndërkohë që gjithçka pritet të mbyllet pas verdiktit përfundimtar të sezonit, për të mësuar nëse Marseille do të kualifikohet ajo jo në Champions League e sezonit të ardhshëm.

Mario Balotelli aktualisht luan te Nice, dhe kontrata e tij skadon në fundin e sezonit, ç’ka do të thotë se ai do të jetë një futbollist i lirë.

Related posts

ZYRTARE/ Blerja më e re e Milanit prezantohet dhe entuziasmon kuqezinjtë (FOTO)

Isa.Autor

Transferimi në La Liga, Montella flet për herë të parë si trajner i Sevillas

Q.Autor

ZBULON TË ARDHMEN E CONTES/ Italiani “trazon ujërat”: Ka mundësi të mira, por ekziston mundësia të…

Delo.autor

Leave a Comment