Futboll Sport

Ndeshja e lamtumirës e Andrea Pirlo-s, golat dhe momentet më të bukura (VIDEO)

Mbrëmjen e së hënës është zhvilluar ndeshja e lamtumirës e Andrea Pirlo-s. Dy ekipe, një me fanellë të bardhë dhe një me blu kanë zbritur në San Siro të Milanos për një ndeshje miqësore. Në fushë ishin legjenda që e kanë lënë futbollin, dhe disa që vazhdojnë akoma të luajnë si Buffon apo Quagliarella.

Shumë emra yjesh kanë luajtur ditën e hënë teksa rezultati në fund ishte spektakolar 7-7. Vieri, Inzaghi, Cafu, Zanetti, Lampard, Totti, Ronaldo dhe shumë të tjerë kanë respektuar Pirlon në ndeshjen e lamtumirës, teksa në stol dy trajnerët kanë qenë Conte dhe Ancelotti. Më poshtë keni golat e ndeshjes.

https://twitter.com/Sporf/status/998918190955745280

Related posts

E BUJSHME/ Juventus dhe Barcelona në garë, “ndjekin” 2 SUPER LOJTARË nga Franca

Isa.Autor

SERIA A/ Juventus-Napoli, në Torino luhet për titullin

Sadik.Autor

NUK SHËNON 1 METËR LARG PORTËS/ CR7 humbet rastin më të pabesueshëm në karrierën e vet (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment