Futboll Sport

Nigeriani i vjedh gjithë vëmendjen Torres-it me këtë numër (VIDEO)

Ishte menduar që në këtë ndeshje e gjithë vëmendja të ishte te Fernando Torres, i cili i dha fund karrierës si futbollist. Për këtë arsye, klubi organizoi një takim të fundit për “El Nino-n”, që ai të mund të përshëndetej siç duhet.

Rivalë të bardhekuqve ishin një skuadër e përzgjedhur me futbollistë nigerianë. Takimi u fitua 3-2 nga djemtë e Simeone-s, por ai që e vodhi gjithë vëmendjen ishte futbollisti nigerian Usman Mohammed. Aktualisht ai luan në Norvegji me skuadrën e Sarpsborg 08. Gjatë një aksioni për gol ai bëri 5 finde duke çoroditur mbrojtësin e ekipit spanjoll e pastaj e futi topin në rrjetë. Videoja e mëposhtme tregon për numrin e lojtarit dhe për tronditjen që pësoi mbrojtësi rival.

Related posts

Galatasaray po e kërkon Ibrahimovicin, transferimi mund të bëhet në verë

Delo.autor

THEU RAKETËN PAS SHERRIT 15 MUAJ MË PARË/ Del në ankand për shumën marramendëse

Delo.autor

“SUPRIZAT NUK MBAROJNË KËTU”/ Sevilla-Krosnodar lufta për kualifikim, këto ndeshje do luhen sot (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment