Futboll Sport

Shiten të gjitha biletat e miqësores Francë – Itali

Miqësorja e Italisë me Francën që do të zhvillohet të premten në mbrëmje zyrtarisht është “sold out” teksa 500 tifozë italianë kanë udhëtuar në Francë në prag të sfidës.

Ndeshja do të fillojë në stadiumin Nice Allianz Riviera ditën e nesërme në orën 19:00.

Të gjitha 34,500 biletat janë shitur për ndeshjen, e cila është dy javë përpara Kupës së Botës.

Rreth 500 italianë thuhet të kenë udhëtuar për në Francë për super-sfidën.

Kjo do të jetë ndeshja e dytë e Roberto Mancini-t në stolin e Azzurri-t, i cili debutoi ndaj Arabisë Saudite në fitoren 2-1.

Do të jetë një ndeshje e veçantë për Balotelli-n, i cili ka luajtur dy sezonet e fundit te Nice.

Related posts

E DUAN NË TORINO/ Juventusi përgatit ofertën stratosferike për SMS, ofron edhe…

Isa.Autor

BUZËQESHJE DHE PUTHJE/ Melisa Sata lëBoatengun për futbollistin e… Milanit

Delo.autor

KA KLAS DHE FINESË/ Njihuni me pasardhësin e Xavit tek Barcelona (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment