Futboll Seria A Sport

Shokohet Interi! Rrezikon të humbasë lojtarin që ndihmojë të kualifikohet në Champions League

Drejtori i Barcelonës Ariedo Braida i ka kërkuar Interit që të shpejtojë negociatat e tyre për Rafinha. Rafinha iu bashkua Interit në një kredi prej gjashtë muajsh nga Barcelona në janar dhe ndihmoi zikaltrit të kualifikoheshin për Ligën e Kampionëve, por marrëveshja nuk përfshin mundësinë e një transferimi të përhershëm për mesfushorin.

“Është e mundur që ai të qëndrojë te Inter, por asgjë nuk është vendosur ende. Klube të tjera janë të interesuara për të, “tha ish-menaxheri i përgjithshëm i Milanit, Gr Parlamento. “Rafinha është një djalë i mrekullueshëm dhe lojtar me aftësi shumë të mira teknike. Mendoj se mund të jetë i dobishme për Interin.

“Ai ka arritur të kapërcejë një kohë të gjatë dhe tani është gati për sezonin e ardhshëm. Duhet kohë për të arritur një marrëveshje. “Çmimet e lojtarëve janë të larta dhe tregu ka ndryshuar pas çështjes Neymar. Rafinha është lojtar që dinë të bëjnë gjëra interesante “, ka thënë Braida.

Related posts

NIS PËRFORCIMET E MËDHA/ “Katalanasit” në negociata me yllin e Dortmund, ja oferta e “çmendur”

Delo.autor

Ndryshim historik në futboll/ UEFA: Gjatë ndeshjes të bëhen 4 zëvendësime!

Q.Autor

TALENTI PREMTUES/ SEVILLA prezanton sulmuesin e MILANIT: Unë e konsideroj veten një…

Isa.Autor

Leave a Comment