Futboll Ligue 1 Sport

Thauvin ka merkato, por Marseille kërkon 50 milionë euro

Nën drejtimin e Rudi Garcias, Marseille ka rigjetur talentin e Florian Thauvin i cili u rikthye në Francë pas zhgënjimit me fanellën e Newcastle.

Sulmuesi anësor prej dy sezonesh është bërë i pazëvendësueshëm për ekipin francez teksa vetëm këtë vit ka shënuar 24 gola në të gjitha kompeticionet. Forma e tij e mirë ka rikthyer interesimin ndaj tij ku Napoli, Sevilla e Atletico Madrid kanë kërkuar informacion dhe përgjigja nga drejtuesit është e qartë, Thauvin vlen 50 milionë euro.

Related posts

LAZIO HAP “THESIN”/ Tare tenton goditjen e dyfishtë në mesfushë, ja emrat

Delo.autor

NUK I KËRKOI FALJE/ Ndërhyrje brutale e mbrojtësi kolumbian ndaj Neymar (VIDEO)

bora.autor

DREJTUESIT KËRKOJNË RINOVIMIN E KONTRATËS/ Juventus “blindon” Dybalën, ja sa do të përfitojë

Delo.autor

Leave a Comment