Futboll Seria A Sport

Ançeloti do Çeh e Sirigu, klubi zgjedh Berishën

Periudha e merkatos ofron shpesh edhe surpriza. E tillë është situata që paraqitet së fundmi te Napoli. Sa i përket portierit, trajneri i sapozgjedhur, Karlo Ançeloti, është i prirë të zgjedhë një mes Sirigu dhe Çeh, mirëpo dëshira e drejtuesve dhe klubit është e ndryshme. Kjo për vetë situatën financiare.

Emri i parë i përzgjedhur prej klubit është ai i Andrea Konsilit, ndërkohë që vetë drejtori sportiv i skuadrës, Kristiano Guintoli, ndjek prej kohësh Etrit Berishën. Portieri i Kombëtares shqiptare ofron garanci dhe siguri për napolitanët dhe nuk përjashtohet mundësia që të nisin negociatat me Atalantën.

Related posts

Rikthimi tek Milan? Berlusconi tregon vendimin e tij përfundimtar

Q.Autor

Isco mbetet pa vend në formacionin bazë, kthehet sërish në çështje

Q.Autor

E përditshmja spanjolle: Neymar nuk dëshiron të luajë më as edhe një minutë për PSG-në

Q.Autor

Leave a Comment