Futboll Seria A Sport

Badelj “shpërfill” klubet e Milanos, zgjedh klubin nënkampion të Italisë

I larguar nga Fiorentina në përfundim të këtij sezoni me parametër zero për shkak se i mbaroi kontrata me skuadrën vjollcë, ish kapiteni i Fiorentinës Milan Badelj i ka suprizuar të gjithë me vendimin e tij.

Kroati nuk ka zgjedhur as Milani, as Interin e as Romën për të vazhduar karrierën por Napolin. Sipas asaj që raporton Sport Italia, Badelj ka arritur marrëveshjen për një kontratë 3-vjeçare me të kaltrit dhe që nga sezoni i ardhshëm do të jetë nën urdhrat e Carlo Ancelottit.

Badelj do të vendoset në kabinën e regjisë aty ku pritet të zëvendësojë Jorginhon i cili është pranë kalimit te Manchester City.

Related posts

Griezmann duket i “uritur” për të fituar trofeun e parë prestigjoz në Europë

Sadik.Autor

KA OPTIMIZËM/ Maldini: MILANI po merr tiparet e Gatuzos, skuadër agresive dhe me…

Isa.Autor

INTERI NIS FESTËN/ MODRIC “tradhëton” REALIN, e ka të qartë se ku do të shkojë

Isa.Autor

Leave a Comment