Moto GP Sport

MOTO GP/ Duel epik për titullin kampion, Marquez fiton garën në xhiron e fundit

Marc Marquez është kampioni i botës për vitin 2019, pasi spanjolli siguroi matematikisht titullin në fitoren në pistën e Tajlandës. Marquez fitoi titullin e tetë në karrierë dhe të gjashtin në MOTOGP.

Skuaderia Honda erdhi me një strategji fantastike në pistën e Tajlandës, pasi Marquez pati një duel të fortë gjatë gjithë garës me Quartararon. Ky i fundit kryesoi gartën pothuajse gjatë gjithë kohës, por në fund, në xhirot e fundit, kampioni i botës tregoi zgjuarsinë e tij dhe me eksperiencë i mori fitoren nga duart. Vinales plotësoi treshen e podiumit, ndërsa në vendin e katërt u rendit Dovizisio, Rossi e mbylli garën i teti.

Related posts

FLET PËR ISH-KOLEGËT E TIJ/ Iniesta: Dembélé mund “TË VRITET”, por vetëm nëse…

Isa.Autor

“SI E NDALËM MESSIN”/ Ramos pas “El Clasicos”: Barça ra në grackën e Realit

bora.autor

JUVENTUSI NUK FAL/ DYBALA “bombardon” portën dhe kalon në epërsi italianët (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment