Futboll Seria A Sport

“Bomba” e ditës: Sulmuesi i madh pranon transferimin te Milani

Sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile i ka premtuar Milanit se ai është i hapur për një transferim në “San Siro” edhe nëse ata nuk luajnë në Kupat e Europës.

Sipas burimeve të “Sky Sport Italia”, Milani ka arritur marrëveshjen me lojtarin dhe tashmë po tenton të hyjë në negociata me Lazion, shkruan “Football-Italia”.

Por gazetari i njohur italian Gianluca Di Marzio këmbëngul se Lazio do të bëjë të pamundurën ose do të kërkojë shumë miliona në mënyrë që ta lërë 2-vjeçarin që sezonin e kaluar shënoi 29 gola.

Kontrata e Immobiles skadon në qershor të vitit 2022.

Situata e Milanit është në ajër, pasi UEFA i përjashtoi ata një vit nga Evropa për shkeljet financiare të Fair Play dhe Yonghong Li është në negociata për të shitur 70 për qind të klubit në Rocco Commisso.

 

Related posts

GRUMBULLOI 19 LOJTARË PËR SFIDËN E RADHËS/ Zidane lë jashtë skuadre katër të preferuarit e tij, ja emrat befasues

Delo.autor

SKANDAL NË KATAR 2022/ Austria luan regbi, arbitri nuk vërshëllen penallti për Skocinë (VIDEO)

Delo.autor

ARSENAL-ASTON VILLA/ Trezeguet zhbllokon sfidën, VAR “tradhton” Topçinjtë këtë herë (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment