Futboll Premier League Sport

Crystal Palace arrin marveshjen me portierin nga La Liga

Crystal Palace arrin marveshjen me një nga portierët më të mirë në La Liga pasi ka përfituar nga fakti që Vicente Guaita e kishte mbyllur kontratën me Getafe, duke i ofruar një pagë që e joshi spanjollin të pranonte ofertën e tyre.

31-vjeçari Guaita ka firmosur për tre vite me “shqiponjat” dhe marrëveshja do të nisë nga 1 korrik, kur ai do të lihet i lirë nga Getafe.

“Jemi shumë të kënaqur për arritjen e marrëveshjes, sepse kemi pasur shumë konkurrencë. Po pres me padurim që Vicente t’i bashkohet ekipit tonë në fazën përgatitore dhe të na ndihmojë në sezonin e ardhshëm të Premier League,” – tha drejtuesi i Crystal Palace, Steve Parish.

Guaita mbylli 12 ndeshje pa pësuar gol në sezonin e kaluar të La Liga, ku Getafe u rendit në vendin e tetë. Ai bëhet blerja e parë për trajnerin Roy Hodgon gjatë kësaj vere.

Related posts

KUNDËR TEKNIKUT CONTE/ Trajneri i Kilit: Sanchez nuk është në formë për faj të Inter

Delo.autor

Pep Guardiola: Nëse do t’u thosha lojtarëve të mi të ndryshonin lojën e tyre, do të mendonin se jam frikacak

Sadik.Autor

JUVENTUS-UDINESE/ “Zonja e Vjetër” kalon në vantazh, shënon Kean

Delo.autor

Leave a Comment