Futboll Sport

Debutimi historik në Europë, dyshja e Luftëtarit premton historinë

Luftëtari ka nisur shtegtimin drejt Letonisë ku do të përballet me Ventspils në 12 korrik. Grupi i plotë është ndalur në Slloveni, ku është akomoduar për të kryer të gjitha përgatitjet për sfidën debutuese të Europës me letonezët.

Për përballjen me ekipin balltik futbollistët Behar Ramadani dhe Lejdi Liccaj, Luftëtari nuk duhet të ketë frikë nga kundërshtari, pavarësisht se i mungon eksperienca në këto nivele.Mesfushori 31-vjeccar Liccaj është shprehur i lumtur me rikthimin e sulmuesit Dejvi Bregu me gjirokastritët për ndeshjet europiane, ndërsa mesfushori me tipare mbrojtësi Ramadani ka vënë në pah atmosferën entuziaste dhe shpresëdhënëse në ekip. Kualifikimi nuk është i paarritshëm nëse nuk bëhen përpjeket maksimale nga i gjithë grupi.

Related posts

PREMIER LEAGUE/ Ngre trofeun e Këpucës së Artë, Salah vërshëllehet nga tifozët (VIDEO)

Sadik.Autor

DO LUAJ PËR SHQIPËRINË/ Ismajli: Mos më gjykoni, jemi një komb

bora.autor

Pas humbjes në Champions, Guardiola kundër lojtarëve: Duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë

Q.Autor

Leave a Comment