Futboll Sport

DËSHPËRIM i madh tek SERBËT/ Tadiç: Jam i shetësuar se na mundën SHQIPONJAT…

Zvicra ka fituar me rezultatin 2-1 ndaj Serbisë, në takimin e vlefshëm për grupet e Botërorit të Rusisë.

Xhaka dhe Shaqiri ishin autorët e golave, të cilët zgjodhën të festonin me shqiponjë pas realizimeve të tyre.

Mesfushori serb, Dushan Tadiç ishte në lot në përfundimin e ndeshjes, teksa shprehet se futbollistët e Serbisë mund të parandalonin festimet me shqiponjë që u bën përpara syve të tyre.

“Jam zemëruar me gjithçka ka ndodhur në këtë takim, pasi na kanë rrahur.

Dhe për këtë them se jemi vërtet shumë gabim. Unë mendoj se ishim pjekur për të bërë një ndeshje të zgjuar.Ne i lejuam atyre shumë hapësirë dhe secili top i përkiste zviceranëve. Kjo ishte arsyeja jonë e humbjes.

Festimi i tyre me shqiponjë? Nuk duhet t’i lejonim të ndodhte, mund të kishim parandaluar atë lloj festimi”, ka thënë Tadiç.

Related posts

City/ Guardiola: Për të qenë konkurentë, duhen blerje të reja

Q.Autor

BARCELONA-ARSENAL/ Autogol trashanik i “Topçinjve”, Messi nuk e mban të qeshurën (VIDEO)

Delo.autor

Operacioni ‘fshesa’ tek Interi, flet Spalletti: Ne vendosim për largimet, Cancelo po përmirësohet

Q.Autor

Leave a Comment