Futboll Sport

Futbollisti shqiptar i Zvicrës, pas takimit të mbrëmshëm thirret për testin anti-doping (FOTO)

Ndeshja e mbrëmshme mes Zvicrës dhe Kosta Rikës, që ishte takimi i fundit i grupit E, përfundoi me rezultat të barabartë 2-2, çka bëri që Zvicra të kualifikohej në 1/8-ën e finales në Kupën e Botës “Rusia 2018”.

Pas ndeshjes, mësohet se FIFA i ka thirrur dy futbollistë të Kosta Rikës për të bërë testin anti-doping, dhe po ashtu edhe futbollistin e Zvicrës me origjinë nga Kosova, Xherdan Shaqiri.

Madje Shaqiri përmes një postimi në faqen e tij në Instagram, e ka bërë vetë të ditur këtë lajm, ku shkruante: “Në 16 të fundit! Punë e mirë djema! Doping me miqtë e mi të Kosta Rikës! 2-2 rezultat fer!”.

Related posts

NUK DO TA BESONI/ Rummenigge sponsorizon ish-futbollistin e vet për trajner

Delo.autor

Lamtumira e Iniestas, shikojeni postimin emocionues nga gazeta “Mundo Deportivo”

Sadik.Autor

Messi çon në delir tifozët katalanas/ Argjentinasi mirpret sulmuesin brazilian

Sadik.Autor

Leave a Comment