Futboll Sport

Humbi 37 kg në peshë dhe kërkon të thirret për Kupën e Botës

Mido shkoi nëpër shumë klube, u përpoq ta gjente fatin e tij edhe në Spanjë, te Celta Vigo gjatë sezonit të vitit 2003, por mezi luajti 8 ndeshje dhe shënoi 4 gola. Por ai vendosi që ta lërë futbollin në vitin 2013 dhe që atëherë ka shpenzuar kohë në kërkim të së ardhmes së tij si trajner dhe të gëzojnë jetën në pension.

Kjo e çoi atë për të marrë disa kilogramë mbipeshë, por egjiptiani ka qenë serioz së fundi dhe në disa muaj ka arritur të heqë 37 kilogramë. Kjo është konfirmuar në rrjetet sociale. Mesazhet e disa përdoruesve në rrjetet sociale e kanë bërë atë të shënojë një sfidë, që e ka fituar.

“Kam humbur 37 kg. Në sajë të të gjithë atyre që më kritikuan e bëra këtë gjë. Ju keni ndryshuar jetën time, më keni bërë të kem kujdes më të mirë për veten. Faleminderit të gjithëve që më ndihmuat ta rifilloj jetën”, – tha ai në rrjetet sociale.

Mido është kaq mirë, sa nuk ka hezituar të kërkojë të thirret ga kombëtarja e Egjiptit në Kupën e Botës së Rusisë. Jo pa iuroni, ai ka premtuar që, nëse trajneri Hector Cuper ka nevojë për një sulmues, është gati: “Unë e di se Cuper është i dëshpëruar për një sulmues, që të jetë i mirë për kundërsulme. Kam shënuar çdo dy ndeshje me Egjiptin, kështu që mund të garantoj një gol në tri ndeshjet e fazës grupore të Kupës së Botës”.

Related posts

HABIT Pep Guardiola: Ja pse kam akoma një shtëpi në Munich, nuk e harroj…

Isa.Autor

Toure gati të luajë te rivalët e City-t për £1 në javë për inat të Guardiola-s

Sadik.Autor

Torino e ka ndarë mendjen, ofron Arlind Ajetin për një tjetër futbollist

Isa.Autor

Leave a Comment