Futboll Sport

I mposhti Meksika, mediat gjermane: Turp!

Gjermania mori një humbje aspak të pritur në ndeshjen debutuese në Botërorin e Rusisë nga Meksika.

 Një gol i mjaftoi kundërshtarëve për të thyer kampionët në fuqi të botës, të cilat zhgënjyen në këtë takim jo vetëm me rezultatin e ndeshjes, por edhe me atë që dhanë në fushën e lojës.

Kjo paraqitje e skuadrës së drejtuar nga Low nuk mund të “kapërdihej” lehtë nga mediat gjermane, të cilat e kanë komentuar si të turpshme këtë humbje.

Megjithatë, gjermanët kanë edhe dy ndeshje, ndaj Koresë së Jugut dhe ndaj Suedisë për të rikthyer në vend nderin.

Related posts

PO BËHET VIRALE/ Momenti kur Brahim Diaz i dha fund karrierës së lojtarit të Sparta Prague (VIDEO)

Delo.autor

Florentino Perez përgatit blerjen 300 milionëshe

Sadik.Autor

PAS 5 MUAJSH AGJERIM/ Mister 80 milionë euro realizon EURO GOL tek Napoli (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment