Cudirat e Boterorit Futboll Sport

ITV sërish gabim gjatë transmetimit, shikoni se si e emërtojnë “Islandën”

Televizioni “ITV” ka qenë përsëri në qendër të vëmendjes nga rrjetet sociale. Në ndeshjen midis Argjentinës dhe Islandës ky televizon ka perdorur gabim shkurtimin e ekipit Islandez.

Në vend që shkurtimi të ishte “Isl” ITV e ka bërë “Ice”. Gabim i përsëritur ky pasi edhe dje në ndeshjen midis Marokut dhe Iranit ka ndodhur e njëjta gjë. Shkurtimi i ekipit maroken ka qenë “Mor” në vend që të ishte “Mar”.

Related posts

HENRY I NGUL SYTË ÇUDITSHËM/ Ylli i Monacos harron të rivendos në vend karrigen… (VIDEO)

Isa.Autor

CR7 KUALIFIKOI JUVENTUSIN NË CHAMPIONS/ “Los Blancos” përfiton shpërblimin financiar, ja shifra e çmendur

Delo.autor

Kombëtarja/ Lenjani stërvitet me grupin, shqetëson Abazaj

Sadik.Autor

Leave a Comment