Futboll Sport

Kosovarët e Zvicrës premtojnë “LUFTË” kundër SERBËVE të zemëruar

Serbi-Zvicër është më tepër se një ndeshje futbolli. Përballja e vlefshme për Grupin E të Kupës së Botës vendos dy kombëtaret më në formë të momentit, por ajo që bie në sy është dhe rivaliteti që qëndron mes lojtarëve të skuadrave.

Në formacionin e Vladimir Petkovic pritet të jenë 4 futbollistë me origjinë kosovare, të cilët kanë nisur dhe provokimin përkatëse.

Ylli i kombëtares “Helvete” Xherdan Shaqiri ka qënë i pari që ka provokuar, pasi në një fotografi të shpërndarë në rrjetin social “Instagram” shfaqen atletet që përdor në ndeshjet me kombëtaren, ku janë të stampuar flamuri zvicerian në këmbën e tij të majtë dhe në të djathtën flamuri kosovarë.

“Hmmm më pëlqen kjo përballje”-shkruan Shaqiri.

Ndëshja mes Serbisë dhe Zvicrës është programuar për t’u luajtur sot në orën 20:00 në “Kaliningrad Stadim”.

Related posts

FITON 12 MILIONË EURO NË SEZON/ Ylli i Barcelonës refuzon rinovimin me “katalanasit”

Delo.autor

Strakosha i pathyeshëm, Lazio ngjitet në renditjen e Serie A (REZULTATET)

Q.Autor

I “SHKEL SYRIN” PARTIZANIT/ Asani: Nuk e kuptoni sa e rëndë është fanella nëse se keni veshur (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment