Futboll Sport

LIVE/ Mbyllet pjesa e parë: Uruguai tregon “dhëmbët” përballë Rusisë (VIDEO)

Uruguai e ka mbyllur pjesën e parë me një rezultat pozitiv duke “kafshuar” 2 herë organizatorët e Rusisë. Skuadra amerikano jugore nuk e diskutoi për asnjë çast sfidën duke kaluar në epërsi në minutën e 10’. Protagonist u bë sulmuesi Luis Suarez i cili me një goditje dënimi shënoi një gol spektakolar.

Superioriteti i djemeve të drejtuar nga Oskar Tabarez nuk do të ndalet këtu dhe do të dyfishojnë rezultatin me një autogol të mbrojtësit Ankinpov.

Gjërat u bën më të vështira për Rusinë në minutën e 36 pasi Igor Smolikov doli me karton të kuq.

Related posts

“DRIDHET” MILANI/ Lideri i mesfushës kuqezi drejt Barcelonës

Delo.autor

Modelja serbe i “çmend” të gjithë/ Sulmuesi i njohur pendohet që ka hequr dorë nga… (FOTO)

Isa.Autor

“DUHET TË QENDROJMË ME KËMBË NË TOKË/ Tare: Klop tifoz me ne? Ai nuk sheh futbollin italian

Delo.autor

Leave a Comment