Futboll Sport

Mbrojtja në gjumë, Ukraina shënon golin e dytë kundër Shqipërisë (VIDEO)

Në Evian të Francës po luhet ndeshja miqësore mes Shqipërisë së drejtuar nga Panuçi dhe Ukrainës së Sheveçenkos.

 

Shqipëri 0-2 Ukrainë

 

/ 31′ Konopianka, 35′ Jarmolenko

35’ GOL. Jarmolenko ndëshkon sërish Shqipërinë, Mbrojtja vazhdon të jetë në gjumë

33′ Reagon Shqipëria. Manaj ekzekuton një goditje dënimi në hyrje të zonës, por topi përplaset në murë

31′ GOL. Pas një tentative të dobët të Gjimshitit për t’i larguar topin, Jarmolenko pason në zonë për Konopiankan, i cili nuk fal duke kaluar në avantazh Ukrainën.

Konoplianka – Gol on Vidnews.

29′ Pas një këmbëngulje të Manajt, topi shkon te Roshi që godet, por në mënyrë të gabuar

Related posts

TIFOZËT NË FESTË/ FATURIME, MARKË dhe RANKING, MILANI kërkon “G8” e futbollit

Isa.Autor

NË PRAG TË NDESHJES MIQËSORE ME “DJAJTË E KUQ”/ Conte përjashton Mauro Icardin nga Interi, ja arsyeja kryesore

Delo.autor

PRAPASKENA/ De Jong ishte i JUVES për 60 milionë euro, klubi anglez prishi AKORDIN

Isa.Autor

Leave a Comment