Futboll Sport

PLAS GALLATA/ Përqeshet modeli i flokëve të Neymar në Botërorin e Rusisë (FOTO)

Siç jemi të gjithë të vetëdijshëm nga kjo pikë, Neymar iu kushton vëmendje disa zgjedhjeve të guximshme të modës, sidomos me flokët. Por, në zbulimin e stilit të tij të ri të flokëve për ndeshjen e hapjes së Brazilit në Kupën e Botës 2018, sulmuesi tregoi se nuk ka qëlluar dhe aq shumë këtë herë.

Neymar zgjodhi për t’i ngjyrosur flokët e tij në të verdhë të argjendtë, duke krijuar një efekt jo të pritshëm, sepse mediat, sidomos ato sociale, nxituan t’i konsideronin si fije kashte, apo si fije makaronash spageti.

Pavarësisht përplasjes së përhapur, ylli i PSG-së do të shpresojë se flokët e rinj do ta sjellin atë, edhe Brazilin, te një fat shtesë, ashtu siç ndodhi me paraardhësin e tij, Ronaldo, 16 vjet më parë, në Japoni dhe Korenë e Jugut.

Ashtu si Neymar, “Fenomeni” luajti me një prerje të re e të çuditshme të flokëve në Kupën e Botës 2002, modë e cila u bë virale në krejt globin, sidomos te të rinjtë.

Related posts

PLESHTI NUK E DO TEK BARÇA/ Braziliani: MESSI është një ALIEN i futbollit

Isa.Autor

TRONDITET JUVENTUSI/ Empoli shënon një SUPER GOL dhe kalon në avantazh

Isa.Autor

TRIUMFON NË “ELBASAN ARENA”/ Vllaznia përmbys “Verilindorët” dhe ngjiten në krye të renditjes

Delo.autor

Leave a Comment