Futboll La Liga Sport

FITORE BEFASUESE/ Cadiz mposht me përmbysje Barcelonën, Messi me shokë mbeten “jashtë” Europës

Cadiz ka marrë një fitore befasuese 2-1 kundër Barcelona-s në javën e 12-të të La Liga-s.

Ndeshja e luajtur ne Estaduio Ramon është mbyllur 2-1 në favor të ekipit të Cervera-s.

Vendasit kanë kaluar në avantazh me Gimenez pas tetë minutash, miqtë kanë barazuar në minutën e 46-të me një autogol të Alcala-s.

Goli që ka vendosur ndeshjen është realizuar nga Negredo në minutën e 63-të.

Sulmuesi i vebdasve ka shënuar një minutë pas futjes në fushë dhe i ka dhuruar tri pikë të rëndësihme skuadrës së tij.

Cadiz, bë fakt, është ngjitur në vendin e pestë të renditjes me 18 pike, ndërsa Barcca mbetet në vendin e 7 me 14 pikë, 12 ;ikë larg kreut që mbahet nga Atletico Madrid.

Related posts

DEKLARATA E FORTË/ Ish-shoku te Roma: QESHJA me PANUCCIN, fliste gjëra PA…

Isa.Autor

ISH-YLLI I JUVENTUSIT/ Fabian O’Neill: I humba 12 milionë euro, varfëria nuk më…

Isa.Autor

Chelsea kryeson garën për lojtarin më të shpejtë të Championship

Sadik.Autor

Leave a Comment