Futboll La Liga Sport

Valencia këmbëngul për Gameiron/ Atletico bëhet pengesë me ofertën e majme…

Valencia vijon të jetë tepër aktive në merkato dhe përforcimi i dytë pas blerjes së Kondogbias pritet të jetë Kevin Gameiro.

Sulmuesi francez është zgjedhja e parë e trajnerit Marcelino dhe lajmi i mirë është arritja e akordit me lojtarin, që ka pranuar uljen e pagës nga 4.8 milionë euro në 3 milionë.

Për 31-vjeçarin tani palët po negociojnë për formulën e transferimit, teksa Atletico Madrid dëshiron të paktën 20 milionë euro, ndërsa Valencia nuk mund të bëjë blerje para 30 qershorit, deri në mbylljen e bilancit të sezonit që sapo përfundoi.

Related posts

PREMIER LEAGUE/ Toure, Pires, Henry: 10 blerjet më të goditura të Arsene Wenger

Sadik.Autor

Castillejo në Milano/ Firma mbi kontratën kuqezi të enjten pas vizitave mjekësore

Isa.Autor

Danilo Alves: I lumtur për fitoren, por ka edhe 90 minuta të tjera

Sadik.Autor

Leave a Comment