Futboll Sport

PLAS te Argjentina/ Lojtarët kërkojnë shkarkimin e trajnerit Sampaoli

Në fillim barazimi 1-1 me modestët e Islandës dhe më pas humbja e turpshme 0-3 ndaj Kroacisë, që mund të sjellë dështimin e Argjentinës në botërorin “Rusi 2018”. Skuadra amerikanio-latine mund të mos avancojë më tej edhe pse në ekip ka një yll si Leo Messi, që nuk arrin të realizojë. Humbja e djeshme ndaj Kroacisë ka bërë që edhe vetë lojtarët të drejtojnë gushtin nga trajnerin Jorge Sampaoli, pasi loja e ekipit lë shumë për të dëshiruar dhe vetë futbollistët janë të çoroditur në fushë.

Të nesërmen e humbjes ndaj Kroacisë vijnë akuzat e para edhe pse ekipi i ka shanset për kualifikim dhe duhet të rikuperojë energji për ndeshjen e tretë ndaj Nigerisë (do të luajë sot ndaj Islandës). Por në këtë takim ndaj ekipit afrikan në stolin e Argjentinës mund të jetë një trajner tjetër, pasi mediat ruse bëjnë me dije se 23 lojtarët kanë kërkkuar shkarkimin e menjëhershëm të trajnerit Jorge Sampaoli. Në vendin e tij në ndeshjen ndaj Nigerisë mund të jetë Jorge Burruchaga, kampion bote në vitin 1986.

Related posts

KA SHËLQYER NË KAMPIONAT/ Një shqiptar shpallet lojtari më i mirë i muajit tek skuadra franceze

Delo.autor

“BARCELONA NA KA DHURUAR FUTBOLL TË BUKUR, MË VJEN KEQ PËR…”/ Ish-lojtari gjerman: E pabesueshme çfarë bëri Bayern

Delo.autor

Barcelona dhe “pokeri” me vlerë 1.7 mld euro

Q.Autor

Leave a Comment