Futboll Premier League Sport

Poul Pogba bën deklaratën TRONDITËSE: Ky do të jetë Botërori im i ….

Paul Pogba frikësohet se ky në Rusi do të jetë Kampionati Botëror i fundit për atë. “Mund të jetë Kupa e Botës e fundit për mua. Unë jam realist. Nuk e dimë nëse do të grumbullohem më, mbase futbollistë të tjerë do tëjenë më të mirë se unë. Unë shpresoj që të luaj më shumë. Deri tani e kam patur shansin që të luaj në dy Kupa Bote, ndërsa disa të tjerë vetëm mund të ëndërrojnë që të luajnë në një”, deklaori mesfushori francez përpara ndeshjes së të martës kundër Danimarkës, e fundit për Grupin C.

Ylli i Manchester United është përballur me kritika të shumta në lidhje me paraqitjen dhe rendimentin e tij gjatë sezonit të fundit, por mbetet pjesë e planeve të trajnerit të Francës Didier Deschamps. Pogba ka qenë titullar në të dy ndeshjet e zhvilluara nga Les Bleus në grup, në fitoren 2-1 ndaj Australia si dhe në fitoren 1-0 ndaj Peru. Ekzistojnë shanset që 25-vjeçari të pushojë në ndeshjen e të martës, për të rigjetur mbase formën optimale për fazën tjetër, pasi Franca ka siguruar kualifikimin për në 1/8 e finales.

Related posts

Insigne reagon me një “ik pirdhu” ndaj ndërrimit, Sarri: “Mbylle gojën dhe ulu…”

Q.Autor

LIGA E KOMBEVE/ Këta janë golashënuesit më të mirë të kompeticionit prestigjoz

Isa.Autor

REAL MADRIDI I SË ARDHMES/ Ja formacioni i TALENTEVE që pritet të “PUSHTOJË” Europën (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment