Futboll Sport

Serbia nuk del pa “lagur”/ Ja çfarë ndëshkimi merr nga FIFA

Federata e Futbollit e Serbisë është dënuar me 5 mijë franga dhe tërheqje të vërejtjes për shkak të shfaqjes së flamujve me mesazhe diskriminuese dhe hedhje të objekteve në fushë nga ana e tifozëve serbë.

Kryetari i Federatës së Serbisë, Slavisa Kokeza, dhe trajneri Mladen Krstajic për shkak të shkeljes së kodit disiplinor, dhënies së deklaratave në kundërshtim me këtë kod, dënohet me nga 5 mijë franga dhe vërejtje publike.

Related posts

PHOTO OF THE DAY/ Messi në “Anfield” dhe mbremja që Barcelona duhet ta harrojë!

Delo.autor

REFUZON POTUGALINË/ Mourinho zbulon rikthimin e bujshëm

Delo.autor

KAMPIONËT E EUROPËS MENDOJNË PËR TË ARDHMEN/ Liverpool firmos me talentin holandez… (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment