Futboll Premier League Sport

Southampton ofron 18 milionë euro për sulmuesin e talentuar të Baselit

Southamptoni e ka gjetur menjëherë zëvendësuesin e Dusan Tadic, i cili sezonin e ardhshëm do të luajë me holandezët e Ajax.

Anglezët kanë arritur akordin me zvicëranët e Baselit për të transferuar Mohamed Elyounoussi për 18 milionë euro. 23-vjeçari shënoi plot 14 gola në 45 paraqitje gjatë sezonit të kaluar.

Elyounoussi është një futbollist, i cili mund të luajë si në rolin e sulmuesit, po ashtu edhe në rolin e mesfushorit të avancuar, ndërsa ai ka regjistruar edhe 16 paraqitje me kombëtaren e Norvegjisë.

Related posts

Koulibaly dhe Higuain janë ëndërrat, Hysaj dhe Lewandowski alternativat…

Sadik.Autor

A LODHESH NDONJËHERË TI? Buffon thyen rekordin historik të Maldinit, Dybala nuk e lë rëhat

Delo.autor

E BUJSHME/ Tottenham eliminohet me turp nga skuadra e Kategorisë së 4-t

Delo.autor

Leave a Comment