Futboll Sport

SPECIALE/ Njihuni me disa nga talentet që mund të shkëlqejnë në Kupën e Botës

Edhe 4 ditë na ndajnë nga fillimi i Kupës së Botës, ku në këtë kompedicion do të marrin pjesë disa talentet më të mëdhenj të futbollit Botërorë si Silva, Bentancur, Lozano, Asensio.

AlpeNews.al ju sjellë disa nga talentet e mëdhenj që pritet të shkëlqejnë në RUSI 2018.

1 Hirving Lozano mesfushori Meksikan 22 vjeçar, i cili luan me PSV Eindhoven në Holandë. Lozano është një nga talentet e mëdhenj dhe pritet të shkëlqej me Meksikën në Rusi 2018

2-Rodrigo Bentancur mesfushori Uruguaian 20 vjeçar, i cili luan në Itali për Juventusin është një nga talentet më premtues në futbollin europivan. Vlera e tij në merkaton e verës është 15 milion euro.

Mbrojtësi i djathtë i Anglisë  Trent Alexander-Arnold 19 vjeçari, i cili luan për klubin e  Liverpooli.

Ai merr pjesë për herë të parë në një Kupë Bote dhe  vlera e tij këtë merkato është 25 milionë euro.

Sulmuesi i Portugalisë André Silva 22, vjeçari i cili luan tek AC Milan është një nga talentet që portugezët presin shumë këtë Kupë Bote.

Sulmuesi i majtë spanjoll Marco Asensio është 22 vjeë dhe luan për, Real Madrid.

Ai është një nga talentet që merr pjesë për herë të parë në një Kupë Bote dhe vlera e lojtarit në këtë merkato është  75 milionë euro.

Përgatiti: AlpeNews.al

Related posts

KORONAVIRUSI PARALIZON SERIE A/ Marotta: Inter është dëmtuar, kampionat fals!

Delo.autor

Dalic tremb Anglinë: Nuk kemi ardhur me fat deri këtu

Isa.Autor

SULMON YLLIN E PORTUGALISË/ Legjenda Kin: Felix është një mashtrues, vendi i tij kishte nevojë për…

Delo.autor

Leave a Comment