Futboll La Liga Sport

“Ylli” i Brazilit ngre në “qiell” mesfushorin e Barcelonës: Është fenomen

Paulinho ka folur pas fitores 2-0 të Brazilit kundër Serbisë. Autori i golit të parë për brazilianët foli me superlativa për shokun e tij të skuadrës, Coutinhon. Për mesfushorin e Barcelonës, ai deklaroi:

“Gjithmonë kërkoj për hapësirë dhe kështu ndodhi kur shënova golin kundër Serbisë. Fenomeni Coutinho më dha një asist dhe unë pastaj arrita ta realizoj në gol.

Qëllimi ynë ishte të arrijmë në rrethin e 16-të më të mirave dhe ja ku jemi. Nuk jam i mërzitur për Gjermaninë dhe nuk dua të komentoj për atë se çfarë ju ka ndodhur. Kam parë gjëra pozitive dhe që nga loja e parë deri tanine kemi bërë gjera të mira”, tha ai.

Related posts

E PABESUESHME/ Ja çfarë thotë Ramos për shkarkimin e Lopeteguit: Vendimi është marrë…

Isa.Autor

INTER-MILAN/ Dy trajnerë me dy botë të ndryshme, në derbi Conte i jep leksion Piolit

Delo.autor

Gjysmëfinalja Man. United – Tottenham në “vullkanin” Wembley, formacionet zyrtare

Sadik.Autor

Leave a Comment