Futboll La Liga Sport

Zidane mesazh lamtumire në “Whatsapp”, ja cili yll i Realit e “injoroi”

Zinedine Zidane nuk do të jetë më trajner i Realit të Madridit. Tekniku francez doli në konferencë për shtyp para pak ditësh, ku komunikoi largimin nga skuadra Merengues.

Në ditën e largimit të Zidane, 45 vjeçari ia komunikoi futbollistëve lajmin në grupin e hapur në rrjetin social “Whatsapp”.

“Faleminderit per gjithcka. Pa mbështetjen tuaj në momentet më të këqija, asgjë nuk do të kishim mundur. Ne do ta shohim njëri-tjetrin së shpejti. Përqafime.” -u tha ai lojtarëve të tij në “WhatsApp”.

Sipas “Daily Mirror”, futbollistët iu përgjigjen mesazhit të Zizu përveç heroit të Ligës së Kampionëve të Madridit, Gareth Bale. Një reagim që vendos në pah marrëdhënien midis palëve, që vitet e fundit ka pasur një krisje.

Pas këtij vendimi nuk dihet akoma e ardhmja e Bale që kërkohet nga një numër i madh skuadrash, dhe në merkaton e verës mund të ndryshoj fanellë.

Related posts

SANE NË RREZIK PËR GJERMANINË/ Vendin ia “rrëmben” shoku i skuadrës te Bajerni

bora.autor

MILAN NUK GJEN QETËSI/ Mbrojtësi Florenzi dëmtohet para sfidës me Atalantën, rrezikon operacionin në gju

Delo.autor

NGA AFRIMET TEK HUAZIMET/ “Galaktikët” e Realit, 17 lëvizje për t’i bërë vend yllit Mbappe

Delo.autor

Leave a Comment