Futboll Sport

Rusi 2018/ Uruguaj publikon listën, Tabarez sjell surpriza

Trajneri i kombëtares uruguajane, Oscar Tabarez ka bërë publik listën e futbollistëve amerikano-latin që do të marrin pjesë në Kupën e Botës, Rusi 2018.

Në listën prej 23 lojtarësh, nuk kishte si të mungonte dyshja e sulmit, Luis Suarez-Edinson Cavani, ndërkohë që në mesfushë emër i nxehtë është ai i mesfushorit të Interit, Matias Vecino dhe Diego Laxalt të Genoa-s.

“La Celeste” janë në Grupin A me Egjiptin, Arabinë Saudite dhe vendin pritës, Rusinë.

Skuadra e Kupës së Botës:

Fernando Muslera, Martin Silva, Martin Campana; Diego Sanchez, Cristian Rodriguez, Diego Laxalt, Xhorxho De Arrascaeta, Jonathan Urretaviscaya, Diego Gonez, Sebastian Coates, Jose Maria Gimenez, Maxi Pereira, Gaston Silva, Martin Caceres, Guillermo Varela, Nahitan Nandez, Lucas Torreira, Matias Vecino, Maximiliano Gomez, Cristian Stuani, Edinson Cavani, Luis Suarez

Related posts

QËNDROI PËR DY VITE NË NJË HOTEL LUKSOZ/ Flet Mourinho: Di të gatuaj vetëm vezë dhe salsiçe

Delo.autor

SHQIPËRIA MBYLL BOTËRORIN/ Kombëtarja e peshëngritjes me një kualifikim në Olimpiadë

Isa.Autor

E BUJSHME/ Tare sfidon hapur Interin, pranon negociatat për mbrojtësin e Shqipërisë

Delo.autor

Leave a Comment