Futboll Premier League Sport

BINDI NË BOTËROR/ Arsenal është një hap larg portierit të Zvicrës…

Arsenal ka intensifikuar bisedimet për të kompletuar blerjen e portierit të Borussia Mönchengladbach, Yann Sommer.

Unai Emery ka bërë pesë blerje që kur është emëruar trajner i “topçinjve” mes të cilëve edhe portierin Bernd Leno, por mesa duket kërkon të shtojë konkurrencën në kuadratin e portës së Arsenal.

David Ospina dhe Petr Cech, portierët e sezonit të kaluar, me shumë gjasa do të largohen, ndërsa shtypi gjerman ka shkarkuar se kandidatët për numrin 1 do të jenë Leno dhe Sommer.

Sommer ishte portier i Zvicrës në “Rusi 2018” dhe në moshën 29-vjeçare duket se ka përvojën e duhur për të luajtur në një klub të madh, pas katër viteve me M’Gladbach.

Related posts

“KA SHUMË RIVALITET”/ Seedorf: Inter-Juventus si “Clasico”, ndërsa derbi i Milanos…

Delo.autor

KORONAVIRUSI/ Hysaj pastron shtëpinë dhe bën shaka me gruan: Ti fle në këmbë… (video)

Delo.autor

BOMBA E “BILD”/ Largimi nga Liverpuli, Jurgen Klop trajneri i ardhshëm i…

Delo.autor

Leave a Comment